Wagina w roli głównej – wielki mur Jamiego McCartney’a

Kobiece narządy płciowe od wieków były źródłem fascynacji. Nic dziwnego, że stały się także źródłem inspiracji! Wielki mur wagin to dzieło angielskiego artysty Jamiego McCartney’a od kilku już lat cieszące się ogromnym zainteresowaniem. Zwłaszcza kobiet!

Wydawałoby się, że pokazywanie intymnych części kobiecego ciała to domena branży pornograficznej, tancerek erotycznych i feministek. Tym trudniejsze było zadanie, którego podjął się Jamie McCartney – tak łatwo przekroczyć granicę między sztuką a perwersją. Ale udało się. Wystawa szokuje, ale nie demoralizuje.

Panel 10

Artysta wybrał spośród ochotniczek 400 kobiet z różnych krajów, o różnym stylu życia i w różnym wieku (od 18 do 76 lat).robienie odlewów Jest matka z córką, są kobiety transseksualne (wagina powstała z penisa i wagina po intensywnej terapii testosteronem), są kobiety po częściowej wulwektomii (usunięciu części sromu) oraz z zanikiem sromu (na skutek choroby). Niektóre kobiety poddawały się odlewom dwukrotnie – przed i po porodzie lub przed i po labioplastyce.

Panel 3

blizniaczkiTak jak nie ma dwóch takich samych twarzy czy linii papilarnych, tak nie ma dwóch identycznych wagin. Najlepszym tego przykładem są odlewy sromów dwóch sióstr bliźniaczek jednojajowych. Z twarzy nie do odróżnienia na pierwszy rzut oka. Ale mąż by ich w sypialni nie pomylił! (patrz po lewej)

 

Panel 5

W dobie kultu ciała i chirurgicznego poprawiania urody coraz więcej pań decyduje się na operacje plastyczne sromu. Mężczyźni zwykle doceniają nasze waginy takimi jakie są, ale my, kobiety, patrzymy na siebie krytycznie i wydaje nam się, że inne kobiety mają piękne i równe cipki, a tylko nasza jest niesymetryczna, ma wystające wargi mniejsze, jest brzydko pofałdowana albo duża. Może właśnie dlatego dzieło McCartney’a cieszy się takim powodzeniem – wchodzimy do galerii zaciekawione a wychodzimy odkomleksione.

Cieszmy się tą różnorodnością i własną wyjątkowością!

wystawa
więcej na: www.greatwallofvagina.co.uk

Fajne?
Kategorie
Ciekawostki
Brak kometarzy

Skomentuj

*

*

Polecane