Super prezerwatywa vs. AIDS – chroni nawet po pęknięciu!

AIDS zbiera żniwo na całym świecie! Na szczęście naukowcy z Texas A&M Health Science Center pod kierownictwem prof. Mahua Choudhury stworzyli nową super prezerwatywę, która może raz na zawsze powstrzymać wirusa HIV przed zarażaniem!

prof. Mahua Choudhury - twórczyni nowatorskiego kondoma

prof. Mahua Choudhury – twórczyni nowatorskiego kondoma

Super prezerwatywy są wykonane z hydrożelu. Jest to bardzo elastyczny materiał o dużej chłonności, który z powodzeniem jest używany w pieluszkach,

opatrunkach czy soczewkach kontaktowych. Ale prawdziwym bohaterem jest kwercetyna – przeciwutleniacz pochodzenia roślinnego, którym prezerwatywa jest nasączona. Kwercetyna dezaktywuje wirusy HIV, dzięki czemu nawet gdyby kondom pękł, to wirusy nie są w stanie zainfekować zdrowej osoby. Oczywiście prezerwatywa chroni także przed innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, a także zajściem w nieplanowaną ciążę.

DLACZEGO LUDZIE WCIĄŻ ZARAŻAJĄ SIĘ HIV?

Choć świadomość ludzi na temat HIV i AIDS rośnie, wiele osób nie wie, że jest nosicielem choroby. Mało kto wykonuje kontrolne testy, a współżyjąc bez prezerwatywy stale są narażeni lub narażają innych na zakażenie. Szczególnie mężczyźni są niechętni do używania prezerwatyw. Wielu skarży się na ograniczenie doznań płynących z seksu w prezerwatywie, a nawet mają problemy z utrzymaniem wzwodu. Poza tym wiele osób jest uczulonych na lateks. Prezerwatywy hydrożelowe nie uczulają i są przyjemniejsze w dotyku. Ponadto, super-prezerwatywy będą zapewniały dodatkową przyjemność! Kwercetyna powoduje wzrost poziomu neuroprzekaźników docierających do zakończeń nerwowych, więc przyjemność z seksu jest większa (dla obu partnerów) niż nie używając prezerwatywy w ogóle!

Pamiętaj: AIDS można zarazić się nie tylko podczas współżycia waginalnego czy analnego, gdzie użycie prezerwatywy wydaje się być oczywiste, ale także podczas seksu oralnego!

JAK DŁUGO PRZYJDZIE NAM CZEKAĆ NA TO CUDO?

Już wkrótce super-prezerwatywy wejdą w fazę testów. Konieczne jest jeszcze określenie ilości kwercetyny niezbędnej do skutecznego zwalczania wirusów. Wkrótce potem rozpocznie się produkcja – jest kilka firm chętnych do współpracy. Jest szansa, że super prezerwatywy pojawią się na rynku już w przyszłym roku. Cena także ma być korzystna, może nawet niższa od prezerwatywy lateksowej – ok. 1 $.

Fajne?
Kategorie
AntykoncepcjaCiekawostki
Brak kometarzy

Skomentuj

*

*

Polecane