Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; GalleryVoting has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/ckhost/eroactiv.pl/public_html/wp-content/plugins/gallery-voting/index.php on line 15
10 spraw które nurtują Twojego syna – EroActiv.pl – Ero Aktywna strona internetu! Porady – Ciekawostki – Pozycje

10 spraw które nurtują Twojego syna

Pierwsze objawy dojrzewania płciowego u chłopców mają miejsce zwykle między 11 a 12 rokiem życia. Dorastający chłopcy niepokoją się zmianami zachodzącymi w ich ciele w nie mniejszym stopniu niż dziewczynki, jednak rzadko mówią o tym. Czasem rozprawiają o długości siusiaka z kolegami, ale częściej tylko zezują w szatni na kolegów i porównują ile kto ma włosów łonowych i jaki ma rozmiar.

Wychowanie seksualne w szkołach nadal jest na bardzo niskim poziomie i lepiej nie łudzić się, że nauczyciele rozwieją wątpliwości natury intymnej naszego syna. Ojcowie również rzadko rozmawiają za swoimi synami o tych naturalnych, bądź co bądź, sprawach. Ich ojcowie z nimi nie rozmawiali, więc i oni nie rozmawiają. Wielu chłopców przyznaje, że gdyby mieli jakiś bardzo poważny problem intymny, ale to taki naprawdę naprawdę poważny, to zwróciliby się z nim do MAMY!

Jednakże w dobie internetu wielu z nich będzie szukało informacji na forach, a tam nietrudno o złych doradców. Nie czekaj więc, aż pojawi się problem i zacznij rozmawiać ze swoim synem już dziś.

Jak i kiedy rozmawiać, aby nie peszyć syna:

Rozmowa o sprawach intymnych jest krępująca zarówno dla rodziców jak i dla dzieci. Jeśli jesteś w stanie przynajmniej udawać, że rozmowa o penisach, jądrach i prezerwatywach jest czymś absolutnie normalnym i nie stanowi tabu, to jesteś w połowie drogi do sukcesu.

 • nie opowiadaj o żuczkach, pieskach i innych dyrdymałach – twój syn ma już mgliste pojęcie o tym, że dzieci biorą się z seksu (czymkolwiek ten seks jest)
 • nie rób z tego wielkiej rozmowy ani godzinnego wykładu – o wiele lepiej, jeśli przy okazji codziennych zajęć napomkniesz np. o ciekawostce związanej z męską fizjologią np. oglądając w telewizji koncert powiedz o tym, że w średniowieczu obcinano śpiewakom jądra, aby nie przechodzili mutacji i mieli anielskie głosiki – jeśli twój syn złapie haczyk i zapyta co to jest mutacja i jaki ma to związek z jądrami to świetnie, a jeśli tylko zaczerwieni się i speszy to też OK – z czasem przyzwyczai się do tego, że rozmowa o jądrach i penisach jest czymś normalnym.
 • kiedy syn przestanie się peszyć zwykłą rozmową możesz zacząć opowiadać mu o tym co dzieje się lub będzie się działo z jego ciałem w najbliższym czasie. Ale NIE PYTAJ GO CZY TAKIE ZMIANY JUŻ U NIEGO ZACHODZĄ!
 • nigdy nie zbywaj syna jeśli zadaje głupie, trudne lub twoim zdaniem nie odpowiednie, jak na jego wiek, pytania. Skoro pyta to znaczy, że już czas udzielić mu odpowiedz, choć nie musi być to odpowiedź wyczerpująca i ze szczegółami. W swoim czasie przyjdzie zapytać także o szczegóły. Jeśli czegoś nie wiesz, po prostu mu to powiedz i nie zmyślaj.

Jakie kwestie mogą nurtować Twojego dorastającego syna (a o które Cię nie zapyta):

 1. po co są jądra, czemu są w mosznie i dlaczego lewe jest większe?
 2. jak duży powinien być penis u chłopca w jego wielu i dlaczego nie jest prosty?
 3. czy to normalne, że ma się wzwody w najmniej oczekiwanych momentach, także podczas snu? i co to są zmazy nocne?
 4. po co jest sperma i jaki ma związek z płodzeniem dzieci?
 5. czy od masturbacji rosną włosy na dłoniach lub grozi coś innego?
 6. kiedy rosną włosy łonowe?
 7. Jak często i w jaki sposób myć penisa?
 8. Jakie objawy powinny zaniepokoić i skłonić do powiedzenia o nich rodzicom?
 9. co to jest seks i orgazm?
 10. jak wygląda prezerwatywa i jak się ją zakłada? (pokaż mu ją, daj do zabawy)
  i wiele wiele innych.

Jeśli Twój syn lubi czytać, to polecam dedykowaną młodym chłopcom książkę pt. “Wielka księga siusiaków” (D.Hojer, G.Kvarnstrom wyd.Czarna Owca)

Fajne?
Kategorie
Strefa mamy i tatyWychowanie
Brak kometarzy

Skomentuj

*

*

Polecane