Orgazm niejedno ma imię

Kobiety mają lepiej – mamy orgazm sutkowy, łechtaczkowy i pochwowy, a faceci mają tylko jeden i to h*jowy 🙂 Ale tak na prawdę, to orgazm jest jeden tylko drogi, którymi można do niego dojść są różne.

Najbardziej popularnym i najłatwiejszym do osiągnięcia jest orgazm łechtaczkowy, czyli spowodowany pieszczotami tejże. Łechtaczka to narząd silnie unerwiony, więc nawet niewprawny kochanek, ale o dużych chęciach, kierując się sygnałami i wskazówkami kobiety może doprowadzić ją na sam szczyt.

A co to jest orgazm pochwowy? Właściwie nie ma czegoś takiego! Wymyślił go Sigmunt Freud. Ubzdurał sobie, że orgazm łechtaczkowy towarzyszy okresowi dojrzewania płciowego, zaś dojrzałe kobiety mają zamiast niego orgazm pochwowy. Niejedną kobietę wprowadziło to w kompleksy. Szczytowanie na skutek penetracji pochwy jest orgazmem punktu G lub orgazmem łechtaczkowym – część łechtaczki znajduje się wewnątrz ciała, a ponadto jest połączona nerwami z tkankami wewnątrzpochwowymi. Nie każda kobieta ma w równym stopniu unerwioną wewnętrzną część łechtaczki stąd brak orgazmu “pochwowego” u części kobiet.

Wspomniany już orgazm punktu G jest dość trudny do osiągnięcia. Jedne kobiety w ogóle nie posiadają punktu G, u innych jest on tak czuły, że jego stymulacja powoduje raczej ból niż przyjemność. Poza tym wielu niedoświadczonych kochanków ma problemy z jego lokalizacją, zwłaszcza, że u każdej kobiety jest on w nieco innym miejscu. Ale warto go poszukać, gdyż orgazm G jest bardzo intensywny i niejednokrotnie wyzwala kobiecy wytrysk.

Niezwykle wrażliwy i silnie unerwiony jest odbyt, dzięki czemu przyjemność płynąca z seksu “w drugą dziurkę” może doprowadzić do orgazmu analnego.

Umiejętne pieszczenie piersi i brodawek sutkowych może zaowocować orgazmem sutkowym. Jest on dość łatwy do osiągnięcia, o ile kobieta wykazuje do tego predyspozycje.

Każda z nas jest inna i lubi inne pieszczoty. Poza tymi najbardziej typowymi rozróżnia się także orgazmy strefowe, czyli związane z jakimś rejonem ciała, niekoniecznie kojarzonym powszechnie z seksem, np. orgazm cewki moczowej osiągany poprzez pieszczenie jej palcami lub językiem, orgazm warg na skutek całowania, orgazmy spowodowane lizaniem karku, przygryzaniem ucha, ssaniem palca, pocieraniem uda i wiele wiele innych.

W każdym przypadku na skutek pieszczoty szczytuje się, a pochwa i dno macicy ulega charakterystycznym dla orgazmu skurczom. Koniecznie poświęć kilka wieczorów na poznawanie swojego ciała. Samodzielnie lub z partnerem. Każde, nawet najmniej spodziewane miejsce na ciele może okazać się tym przynoszącym orgazmiczne doznania.

Fajne?
Kategorie
Szkoła seksuTechniki
Brak kometarzy

Skomentuj

*

*

Polecane