Jaki jest rozmiar penisa na mrozie?

W końcu nadeszła prawdziwa zima. Temperatura spadła poniżej zera, nasypało śniegu, a u mężczyzn w spodniach zrobiło się więcej miejsca. Cóż, męskie ptaszki, gdyby mogły, już dawno odfrunęłyby do ciepłych krajów.

Penis nie lubi zimna. Jako narząd silne ukrwiony jest zwykle cieplejszy niż reszta ciała, a więc bardziej odczuwa ochłodzenie. Już przy 15° C zaczyna się kurczyć, a przy solidnym mrozie może zmniejszyć się o 50% swojej długości i o 20-30% w obwodzie!

Średnich rozmiarów penis w spoczynku ma ok. 11 cm długości i ok. 8 cm w obwodzie, a to oznacza, że na mrozie zmaleje do 5,5 cm długości i 6 cm grubości!

Penis zbudowany jest z dwóch równoległych ciał jamistych i ciała gąbczastego tworzącego żołądź penisa, ponadto kilku żył i skóry. Ciała te są siecią zatok, które podczas erekcji napełniają się krwią, a tym samym zwiększają swoją objętość. Podczas zimna, naczynia krwionośne kurczą się tak, aby było w nich jak najmniej krwi i objętość członka zmniejsza się.

Po co penis się kurczy?

Ludzki organizm jest zaprogramowany tak, aby w razie chłodu zaoszczędzić jak najwięcej ciepła i energii. W tym celu większość krwi przekierowana jest do tułowia, gdzie znajdują się najważniejsze ograny, a do odległych części ciała – palców, nosa, uszu, a także penisa dociera mniej krwi i mniej ciepła. W razie dużego wychłodzenia organizmu, te narządy odmarzają pierwsze, ale dzięki temu cały organizm może przeżyć.

Inaczej jest z jądrami. Jądra są niezbędne do przetrwania gatunku, nawet jeśli z penisa zostałby tylko krótki kikucik. Worek mosznowy kurczy się, aby jądra znalazły się blisko ciała i grzały się od jego ciepła.

Dla niektórych mężczyzn, skurczenie się penisa jest bardzo niekomfortowe. Członek staje się bardziej “gumowaty” , a przez to ciężko jest wygodnie ułożyć go w gatkach. Może nawet boleśnie się obcierać. Na szczęście taki stan nie trwa wiecznie. Wystarczy wejść do ciepłego pomieszczenia i już po minucie członek wróci do właściwych sobie rozmiarów.

Fajne?
Kategorie
Problemy ciała
Jeden komentarz
 • Avatar
  Sonia
  11 stycznia 2016 at 00:00
  Skomentuj
 • Skomentuj

  *

  *

  Polecane