Jaki jest rozmiar penisa na mrozie?

W końcu nadeszła prawdziwa zima. Temperatura spadła poniżej zera, nasypało śniegu, a u mężczyzn w spodniach zrobiło się więcej miejsca. Cóż, męskie ptaszki, gdyby mogły, już dawno odfrunęłyby do ciepłych krajów.

Penis nie lubi zimna. Jako narząd silne ukrwiony jest zwykle cieplejszy niż reszta ciała, a więc bardziej odczuwa ochłodzenie. Już przy 15° C zaczyna się kurczyć, a przy solidnym mrozie może zmniejszyć się o 50% swojej długości i o 20-30% w obwodzie!

Średnich rozmiarów penis w spoczynku ma ok. 11 cm długości i ok. 8 cm w obwodzie, a to oznacza, że na mrozie zmaleje do 5,5 cm długości i 6 cm grubości!

Penis zbudowany jest z dwóch równoległych ciał jamistych i ciała gąbczastego tworzącego żołądź penisa, ponadto kilku żył i skóry. Ciała te są siecią zatok, które podczas erekcji napełniają się krwią, a tym samym zwiększają swoją objętość. Podczas zimna, naczynia krwionośne kurczą się tak, aby było w nich jak najmniej krwi i objętość członka zmniejsza się.

Po co penis się kurczy?

Ludzki organizm jest zaprogramowany tak, aby w razie chłodu zaoszczędzić jak najwięcej ciepła i energii. W tym celu większość krwi przekierowana jest do tułowia, gdzie znajdują się najważniejsze ograny, a do odległych części ciała – palców, nosa, uszu, a także penisa dociera mniej krwi i mniej ciepła. W razie dużego wychłodzenia organizmu, te narządy odmarzają pierwsze, ale dzięki temu cały organizm może przeżyć.

Inaczej jest z jądrami. Jądra są niezbędne do przetrwania gatunku, nawet jeśli z penisa zostałby tylko krótki kikucik. Worek mosznowy kurczy się, aby jądra znalazły się blisko ciała i grzały się od jego ciepła.

Dla niektórych mężczyzn, skurczenie się penisa jest bardzo niekomfortowe. Członek staje się bardziej “gumowaty” , a przez to ciężko jest wygodnie ułożyć go w gatkach. Może nawet boleśnie się obcierać. Na szczęście taki stan nie trwa wiecznie. Wystarczy wejść do ciepłego pomieszczenia i już po minucie członek wróci do właściwych sobie rozmiarów.

Fajne?
Kategorie
Problemy ciała
Jeden komentarz
 • Avatar
  Sonia
  11 stycznia 2016 at 00:00
  Skomentuj
 • Skomentuj

  *

  *

  Polecane

  • Statystyczny członek męski

   Choć rozmiar penisa nie jest wyznacznikiem możliwości mężczyzny w dogadzaniu partnerce, każdy chciałby mieć członka pokaźnych rozmiarów. Czy twój penis jest mały, przeciętny czy duży? Naukowcy najwyraźniej także byli...
  • Ćwiczenia mięśni Kegla – 8 prostych zasad

   Wiele kobiet zapomina o ćwiczeniu mięśni Kegla na co dzień, a kiedy zaczynają się dolegliwości związane z ich osłabieniem jest już za późno. Nie zwlekaj i już od dziś...
  • Test banana

   Ćwiczysz swoje mięśnie Kegla? Czy wiesz, że ich siła ma wpływ nie tylko na zdrowie, ale także na dobry seks? Dowiedz się jak mocne są Twoje mięśnie! Mięśnie dna...
  • Seks podczas okresu – za i przeciw

   Seks podczas okresu budzi wiele kontrowersji. Niektóre pary w ogóle się tym nie przejmują, inne nie wyobrażają sobie jakiegokolwiek zbliżenia w “te dni”. Czy warto kochać się podczas miesiączki? Cykl...