Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; GalleryVoting has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/ckhost/eroactiv.pl/public_html/wp-content/plugins/gallery-voting/index.php on line 15
Dzisiaj NIE misiaczku czyli o spadku libido – EroActiv.pl – Ero Aktywna strona internetu! Porady – Ciekawostki – Pozycje

Dzisiaj NIE misiaczku czyli o spadku libido

“Boli mnie głowa”, “jestem zmęczona”, “nie mam nastroju”. Takimi słowami odmawiamy naszym partnerom i mężom seksu. Jeśli brak ochoty na współżycie trwa kilka dni czy tygodni to wszystko w porządku, ale gdy okres ten przedłuża się, partner zaczyna się niecierpliwić, ty masz wyrzuty sumienia to wasz związek na tym cierpi – trzeba działać.

Aby móc podjąć jakiekolwiek kroki ku poprawie relacji seksualnych, musisz zastanowić się dlaczego tak naprawdę odmawiasz, kiedy twój partner namawia cię na igraszki w łóżku. Zasadniczo przyczyna może być natury fizycznej, np. małej satysfakcji z seksu czy wręcz bólu, a także emocjonalnej jak np. problemy w związku i poza nim, lęki, obawy.

Kiedy seks boli

Przypomnij sobie swój ostatni stosunek. Czy odczuwałaś ból? Może pieczenie? Twoja pochwa była wilgotna czy sucha jak Sahara? Ból podczas stosunku w 70-80% przypadków jest spowodowany czynnikami organicznymi tj. infekcjami, endometriozą. Jeśli odczuwasz ból (nawet jeśli jest on niewielki, może być powodem niechęci do współżycia) udaj się do ginekologa na kontrolne badanie. Jeśli badanie nie wykazało nieprawidłowości dyskomfort może być wynikiem braku podniecenia i silnej niechęci do seksu. Na suchość pochwy pomoże ci specjalny żel nawilżający. Paniom uczulonym na lateks polecam te na bazie silikonu.

Złe wspomnienia

Czasami bywa tak, że kobieta ma uraz do współżycia z powodu przykrych przeżyć na tle seksualnym takich jak gwałt czy molestowanie, ale także zbyt rygorystyczne wychowanie seksualne albo bolesne stosunki z poprzednim partnerem. Wszystko to, często nieświadomie wpływa na naszą psychikę i znajduje odzwierciedlenie w niechęci do zbliżenia. Porozmawiaj o bolesnej przeszłości, wyrzuć ją z siebie. Twój partner znając przyczyny twojej obojętności nie tylko będzie bardziej wyrozumiały, ale także przestanie się obwiniać za nieudane pożycie. Jeśli obawiasz się jego reakcji i odrzucenia pójdź do psychologa. Uwolnij się od przeszłości!

Przyczyny spoza sfery intymnej

Zdarza się, że przyczyna spadku libido jest niezwiązana bezpośrednio z seksem, np. długotrwały stres, problemy zdrowotne, dramatyczne przeżycia. Może być także winą nieodpowiednio dobranych leków hormonalnych, psychotropowych, przeciwnadciśnieniowych  i antybiotyków. Brak akceptacji swojego ciała także może stanowić problem.

Brak satysfakcji

Czy czerpiesz przyjemność ze współżycia? Może po prostu nie jest on dla ciebie wart zachodu? Przeżywasz orgazmy? Przyczyna może leżeć w różnicy rozmiarów pomiędzy jego penisem a twoją pochwą. Jeśli członek jest zbyt duży, sprawia ci ból, poproś o delikatność, dłuższą grę wstępną, a z czasem twoja pochwa się przyzwyczai do jego gabarytów. Pamiętaj, że nic na siłę, bo może się wykształcić dyspareunia. Jeśli jego członek jest dla ciebie zbyt mały, absolutnie go nie wyśmiewaj, lecz zachęć go do większej aktywności ustami i/lub palcami czy erotycznymi akcesoriami, sama zaś poćwicz mięśnie Kegla.
Twoje zniechęcenie może być także spowodowane zaburzeniami seksualnymi partnera np. przedwczesnymi wytryskami lub zaburzeniami erekcji. Oba te schorzenia można skutecznie leczyć farmakologicznie. Leki stymulujące wzwód można zakupić bez recepty, a te na przedwczesny wytrysk przepisze lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.101pozycji102wymowkiA może to po prostu nuda? Spróbujcie czegoś nowego. Na pewno jest coś czego jeszcze nie próbowaliście. Także w sytuacji, gdy twój partner jest nieporadny i swoimi pieszczotami nie potrafi cię zadowolić, urozmaicenie może przynieść pozytywne efekty. Jednakże pamiętaj, abyś ani ty jemu, ani on tobie nie narzucał swoich upodobań, zwłaszcza jeśli chodzi o gadżety czy zachowania perwersyjne.
W końcu, twój brak satysfakcji z seksu może wynikać z twojego braku zaangażowania. Jeśli od niechcenia rozłożysz nogi i pozwolisz mu zrobić swoje myśląc przy tym o nowych zasłonach to z pewnością nie osiągniesz orgazmu. Musisz dać coś z siebie. Nie bez powodu mówi się o WSPÓŁżyciu.

Gdy uczucie wygasło

Gdy pomiędzy wami nie ma uczucia, może nigdy go nie było, bo było to małżeństwo z rozsądku, albo po prostu waszą miłość niedostatecznie pielęgnowaliście i wygasła, to nic dziwnego, że w kontaktach intymnych nie odczuwasz spełnienia. W większości przypadków prawdziwą rozkosz może dać kobiecie jedynie partner ukochany. W codziennym natłoku spraw poświęcamy sobie coraz mniej czasu, oddalamy się od siebie, a nasze małżeństwo na tym cierpi. Nie chcemy też, aby jedynym sposobem na spędzanie wolnego czasu z mężem było współżycie. Pragniemy czułości, przytulania i rozmowy. Okazujcie sobie miłość jak najczęściej, choćby drobnymi gestami, czułym słowem. Nie pozwólmy, aby sypialnia stała się miejscem omawiania codziennych spraw, robienia wyrzutów, wywlekania nieprzyjemności, gdyż tym samym przestaje być oazą miłości i traci swój erotyczny klimat. Wyrzućcie z siebie wszystko co wam leży na sercach, wszystkie troski i żale, a gdy atmosfera już się oczyści, wówczas chętniej rozpoczniecie wzajemne pieszczoty.

Różnice w libido

Każdy z nas różni się temperamentem seksualnym. Na początku związku jesteśmy sobą wzajemnie zafascynowani, więc kochamy się częściej i zachłanniej. Po jakimś czasie okazuje się, że np. wolisz rano, a on wieczorem, lubisz delikatnie i zmysłowo, a on dziko i agresywnie, wystarcz ci dwa razy w miesiącu, a on wolałby dwa razy dziennie. Bywa, że ciężko to ze sobą pogodzić. Niestety, nie ma innej rady jak pójść na kompromisy. Jeśli się kochacie to na pewno znajdziecie złoty środek. O tym jak go szukać przeczytasz TUTAJ.

Wszystkim czytającym życzę udanego pożycia

Fajne?
Kategorie
Emocje i uczuciaŁóżkowe problemyProblemy ciała
Jeden komentarz
 • Avatar
  Mania
  14 października 2015 at 20:03
  Skomentuj

  wiem coś o tym

 • Skomentuj

  *

  *

  Polecane