Ćwiczenia mięśni Kegla – 8 prostych zasad

Wiele kobiet zapomina o ćwiczeniu mięśni Kegla na co dzień, a kiedy zaczynają się dolegliwości związane z ich osłabieniem jest już za późno. Nie zwlekaj i już od dziś ćwicz codziennie – dla zdrowia i dla lepszego seksu.

Nasze narządy wewnętrzne są podtrzymywane od dołu przez grupę mięśni nazywanych łącznie mięśniami dna miednicy lub mięśniami Kegla od nazwiska ginekologa, który w połowie XX w. opracował specjalne ćwiczenia na ich wzmocnienie. Młode kobiety często nie zdają sobie sprawy jak powszechne są dolegliwości związane z osłabieniem mięśni Kegla podczas porodu czy po prostu z wiekiem. Wiele kobiet po 50-ce nie może podskakiwać czy śmiać się bez popuszczania moczu, a co trzecia kobieta w okresie pomenopauzalnym cierpi na wypadanie narządów rodnych!

Dzięki regularnym ćwiczeniom nie tylko zapobiegniesz problemom w przyszłości, ale już teraz zapewnisz sobie i swojemu partnerowi niesamowity seks! Mając silne mięśnie Kegla twoja pochwa będzie ciaśniejsza i elastyczniejsza, a dodatkowo możesz zacieśniać i rozluźniać ją w trakcie stosunku, co z pewnością zachwyci twojego partnera.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla:

  1. Zlokalizuj mięśnie Kegla. Połóż się na plecach i wprowadź do pochwy dwa palce. Spróbuj zacisnąć mięśnie wokół palców, ale pamiętaj, aby nie napinać przy tym brzucha, pośladków ani ud. Teraz już wiesz, gdzie są mięśnie Kegla i w jaki sposób je napinać.
  2. Nigdy nie ćwicz mięśni Kegla poprzez wstrzymywanie moczu – w ten sposób aktywizujesz głównie mięśnie zwieracza pęcherza, a nie o to chodzi. Poza tym może to prowadzić do niecałkowitego opróżnienia pęcherza, co sprzyja infekcjom układu moczowego.
  3. Na początku ćwicz leżąc na plecach z ugiętymi nogami. Jedną dłoń trzymaj na brzuchu, a drugą na pośladku, aby cały czas kontrolować czy ich mimowolnie nie napinasz. Powoli napinaj mięśnie Kegla tak jakbyś chciała wciągnąć je w górę do brzucha. Rób to powoli, kontrolując całe ciało. Wytrzymaj w napięciu 2-3 sekundy i powoli rozluźnij się wciąż kontrolując mięśnie. Po 10 sekundach ponów napięcie. Zrób to ćwiczenie 5-10 razy kilkakrotnie w ciągu dnia.
  4. Pamiętaj, aby podczas ćwiczeń nie wstrzymywać oddechu.
  5. W miarę jak będzie wzrastała siła twoich mięśni możesz wydłużać czas napinania i ilość napięć w jednej serii.
  6. Napinaj mięśnie Kegla przy każdej możliwej okazji, w różnych pozycjach – leżąc, stojąc, stojąc w rozkroku, siedząc. Możesz ćwiczyć jadąc autobusem, albo stojąc na czerwonym świetle. Możesz ćwiczyć myjąc naczynia i wszędzie gdzie tylko chcesz. Prawidłowo wykonane ćwiczenie nie aktywizuje widocznych mięśni, więc nikt nie zobaczy, że ćwiczysz.
  7. Kiedy chcesz coś podnieść, najpierw napnij mięśnie Kegla, a dopiero potem podnoś. Po odstawieniu rzeczy rozluźnij mięśnie. Rób tak za każdym razem. Powinno Ci to wejść w nawyk.
  8. Jeśli będziesz ćwiczyć trzy razy dziennie przez 5-10 minut to po kilku tygodniach zobaczysz pierwsze efekty. Uzbrój się w cierpliwość, bo naprawdę warto.
Fajne?
Kategorie
Problemy ciała
Brak kometarzy

Skomentuj

*

*

Polecane