Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; GalleryVoting has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/ckhost/eroactiv.pl/public_html/wp-content/plugins/gallery-voting/index.php on line 15
Ćwiczenia mięśni Kegla – 8 prostych zasad – EroActiv.pl – Ero Aktywna strona internetu! Porady – Ciekawostki – Pozycje

Ćwiczenia mięśni Kegla – 8 prostych zasad

Wiele kobiet zapomina o ćwiczeniu mięśni Kegla na co dzień, a kiedy zaczynają się dolegliwości związane z ich osłabieniem jest już za późno. Nie zwlekaj i już od dziś ćwicz codziennie – dla zdrowia i dla lepszego seksu.

Nasze narządy wewnętrzne są podtrzymywane od dołu przez grupę mięśni nazywanych łącznie mięśniami dna miednicy lub mięśniami Kegla od nazwiska ginekologa, który w połowie XX w. opracował specjalne ćwiczenia na ich wzmocnienie. Młode kobiety często nie zdają sobie sprawy jak powszechne są dolegliwości związane z osłabieniem mięśni Kegla podczas porodu czy po prostu z wiekiem. Wiele kobiet po 50-ce nie może podskakiwać czy śmiać się bez popuszczania moczu, a co trzecia kobieta w okresie pomenopauzalnym cierpi na wypadanie narządów rodnych!

Dzięki regularnym ćwiczeniom nie tylko zapobiegniesz problemom w przyszłości, ale już teraz zapewnisz sobie i swojemu partnerowi niesamowity seks! Mając silne mięśnie Kegla twoja pochwa będzie ciaśniejsza i elastyczniejsza, a dodatkowo możesz zacieśniać i rozluźniać ją w trakcie stosunku, co z pewnością zachwyci twojego partnera.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla:

 1. Zlokalizuj mięśnie Kegla. Połóż się na plecach i wprowadź do pochwy dwa palce. Spróbuj zacisnąć mięśnie wokół palców, ale pamiętaj, aby nie napinać przy tym brzucha, pośladków ani ud. Teraz już wiesz, gdzie są mięśnie Kegla i w jaki sposób je napinać.
 2. Nigdy nie ćwicz mięśni Kegla poprzez wstrzymywanie moczu – w ten sposób aktywizujesz głównie mięśnie zwieracza pęcherza, a nie o to chodzi. Poza tym może to prowadzić do niecałkowitego opróżnienia pęcherza, co sprzyja infekcjom układu moczowego.
 3. Na początku ćwicz leżąc na plecach z ugiętymi nogami. Jedną dłoń trzymaj na brzuchu, a drugą na pośladku, aby cały czas kontrolować czy ich mimowolnie nie napinasz. Powoli napinaj mięśnie Kegla tak jakbyś chciała wciągnąć je w górę do brzucha. Rób to powoli, kontrolując całe ciało. Wytrzymaj w napięciu 2-3 sekundy i powoli rozluźnij się wciąż kontrolując mięśnie. Po 10 sekundach ponów napięcie. Zrób to ćwiczenie 5-10 razy kilkakrotnie w ciągu dnia.
 4. Pamiętaj, aby podczas ćwiczeń nie wstrzymywać oddechu.
 5. W miarę jak będzie wzrastała siła twoich mięśni możesz wydłużać czas napinania i ilość napięć w jednej serii.
 6. Napinaj mięśnie Kegla przy każdej możliwej okazji, w różnych pozycjach – leżąc, stojąc, stojąc w rozkroku, siedząc. Możesz ćwiczyć jadąc autobusem, albo stojąc na czerwonym świetle. Możesz ćwiczyć myjąc naczynia i wszędzie gdzie tylko chcesz. Prawidłowo wykonane ćwiczenie nie aktywizuje widocznych mięśni, więc nikt nie zobaczy, że ćwiczysz.
 7. Kiedy chcesz coś podnieść, najpierw napnij mięśnie Kegla, a dopiero potem podnoś. Po odstawieniu rzeczy rozluźnij mięśnie. Rób tak za każdym razem. Powinno Ci to wejść w nawyk.
 8. Jeśli będziesz ćwiczyć trzy razy dziennie przez 5-10 minut to po kilku tygodniach zobaczysz pierwsze efekty. Uzbrój się w cierpliwość, bo naprawdę warto.
Fajne?
Kategorie
Problemy ciała
Brak kometarzy

Skomentuj

*

*

Polecane

 • Statystyczny członek męski

  Choć rozmiar penisa nie jest wyznacznikiem możliwości mężczyzny w dogadzaniu partnerce, każdy chciałby mieć członka pokaźnych rozmiarów. Czy twój penis jest mały, przeciętny czy duży? Naukowcy najwyraźniej także byli...
 • Jaki jest rozmiar penisa na mrozie?

  W końcu nadeszła prawdziwa zima. Temperatura spadła poniżej zera, nasypało śniegu, a u mężczyzn w spodniach zrobiło się więcej miejsca. Cóż, męskie ptaszki, gdyby mogły, już dawno odfrunęłyby do...
 • Test banana

  Ćwiczysz swoje mięśnie Kegla? Czy wiesz, że ich siła ma wpływ nie tylko na zdrowie, ale także na dobry seks? Dowiedz się jak mocne są Twoje mięśnie! Mięśnie dna...
 • Seks podczas okresu – za i przeciw

  Seks podczas okresu budzi wiele kontrowersji. Niektóre pary w ogóle się tym nie przejmują, inne nie wyobrażają sobie jakiegokolwiek zbliżenia w “te dni”. Czy warto kochać się podczas miesiączki? Cykl...